Nu, dom’le, te duci în calitate de dottore în drept. Ți-e târșă, nu te simți îndreptățit, ce Doamne iartă?
Sare’n Ochi pe Facebook
Căutare prin arhivă
Informații utile
Cine ce-a avut de comentat
1 imagine = 1000 cuvinte
Asociația cititorilor de presă
Teorie Politică
Bloguri care merita citite
Jucăriile lui nea’ Adminul
Citiți pe riscul dumneavoastră
HOTEL ARIEȘUL***
Complex balnear - băi sărate, TURDA
informații: tel./fax: 0264316844Crizel al Căcărăului
Cred ca mai bine de-atat, nu puteai sa-l imortalizezi!
Cel mai tare imi place fruntea 🙂 Ingusta, si usor plesuva de la atata invatat 😛
Ce se face matracuca de Androneasca, cu acuzatia ei de plagiat?
Uite ca acum are de managerizat o chestiune personala, o sa mai aiba timp si energie cu a sefului sau Ponta-pisi-gibonul?
Tot vorbeai ieri de iepuras… si uite ca azi, D-zeu te-a ascultat 🙂
Toata politica noastra e o gradina zoologica. E bine maimutica. Sau e mai bine pisoi?
Maimuta este hoata, falsa, se pliaza cel mai bine pe caracterul INFECT al lui Ponta.
Legat de articolul cu Centrul de recuperare Robanescu: nu-l mai scriu. Sunt scarbita de ce am vazut zilele astea acolo. Mentalitatea comunistoida e ca o plaga, de care sufera si soferii si infirmierele si femeile de serviciu.
Ieri au externat-o pe Mihaela, fata lovita de rusnac. Si pt ca era vorba sa vina televiziunile, care au si foat acolo, si primarul-porc Piedone, au scos steagurile UE si Ro la usa de la intrare, au facut rapid un brad de Craciun. Pe care apoi le-au scos. piedone n-a mai venit, televiziunile au plecat.
Lucratoarele pleaca cu cate 3 sacose fiecare, pline cu paine, conserve, sutite de la bucataria centrului. Mame internate cu copiii acolo mi-au spus ca in loc de 3-4 felii de paine, li se dau copiilor 1-2. Etc. Ciubucari de la director (inclusiv) toata lumea.
Singurii demni de mentionat sunt foarte putini kinetoterapeuti, care chiar isi fac treaba. Restul, in dorul lelii, ba, daca un copil plange, ii spune mamei sa-l ia si sa-l aduca maine.
Trebuie sa intelegi ca acolo TOTUL DOARE, deoarece copiii au deficiente neuro-motorii atat de grave, incat miscarile de gimnastica pe care trebuie sa le faca DOR. Daca nu doare, procedura nu este eficienta. prin urmare a inceta o procedura cu un copil dupa 10-15 min, cand ei trebuie sa faca min 30 min de 2 ori/zi, este crima.
Tot azi, am aflat cat de plina de „talente” este psiholoaga pediatra de acolo. Daca un copil refuza sa faca ce i se cere, adica un puzzle simplu, sau sa bage un cub, o sfera, etc, la locul sau, il da afara, se supara si nu-l mai primeste. Buna metoda, pt o psiholoaga! E mai nebuna decat nebunii adevarati! Si cand te gandesti ca lucreaza cu copii, nu cu roboti, ca este datoria ei sa-i atraga si sa-i faca sa aplice ce le spune, te ingrozesti cand vezi atata nemernicie, ingustime, mentalitate de cosmar.
Sunt foarte suparata. Cand vii de afara, primele zile reuseste toata lumea sa-ti arate o spoiala. Dupa un timp petrecut inside, intelegi adevarata mizerie, mafia, cocolosita, perpetuata.
Si cand te gandesti ca este vorba despre un centru de recuperare pt COPII, care sufera de handicapuri majore, neuro-motorii……………………………………
`neata! 🙂 ehei Darwine,Darwine,fusesi om de stiinta ,da` avusesi si mare noroc bre ! Daca traiai in zilele noastre iti era rasturnata teoria evolutiei de catre un cetatean roman,care intamplator este PM;ca daca-l puteai studia ai fi ajuns la concluzia ca puterea inseamna pentru „unii” o involutie a speciei.
Un alt personaj politic care se „straduieste” sa-si faca praf viata si cariera este ministrul invatamantului.De abia astept sa-i dea in judecata pe cei de la FAZ; (o va face ?) „Istetul” din reusitul fotomontaj ,isi forteaza neuronul si zice ca suntem „vre-o douaj milioane” de plagiatori !
O fi,nesimtirea ta,da i`ote ca suntem ,poate chiar douaj` milioane fara doctorate copiate si ne cam doare de matalutza acolo unde nu ne „bate” soarele,si din pacate pentru mult mai putini nu esti decat un impostor! Valea !!!
Nu-l nominalizati d-le Basescu ,chiar daca vor reusi sa va suspende ;istoria va va retine ca un presedinte care nu a facut compromisuri cu „bagabonti’ !!!
Un sincer LA MULTI ANI sarbatoritilor de astazi !!
rade ciob de oala sparta… intr-o glumita a la Nastase vrea intalnire sumo cu Blaga
https://lh5.googleusercontent.com/-ePmatjv6Wjc/ULjX5yahwhI/AAAAAAAACzU/IDMaiHRYuHQ/s587/sumo%2520ponta_net.jpg
O calamitate care sta ca scroafa-n fragar si nu se da neam, nerusinat ce este, jos de acolo.